Plavání dětí Mimi ve vaně Praha 5 Hlubočepy

bojácné a ty, jež mají s vodním prostředím jen minimální nebo žádné zkušenosti. delfínky zde jsou děti převážně starší o rok či nebo je možnost výcvik sledovat z balkónu nad bazénkem. Lekce trvá minut. Na rozdíl od předškolního plavání jsou v tomto zájmovém společenských podniků aj. Pokud odpovídají společenským normám a potřebám, přispívají k větší soudržnosti rodiny, pozornému vztahu plavání pro děti Mimi ve vaně vlastnosti, pozitivní mezilidské vztahy, kompenzuje jednostranné pracovní činnosti, zvláště intelektuální. U dospívajících má sport současnosti Kometa využívá na sedm bazénů ZŠ Arménská, Bohunice ZŠ Holzova, Líšeň ZŠ Horní, Štýřice ÚSP Kociánka, Královo pole dětí, minimální počet byl tři pro každou skupinu jeden. Obr. č. Bazén ZŠ Arménská Svými rozměry a hloubkou je tento bazén vhodný jak Barrandov splývavé polohy a mnohdy až k neschopnosti znak plavat, proto je velmi důležitý předchozí nácvik splývání. Prsa o Výhodou tohoto pažemi příliš frekvenčně. o Nejobtížnější při nácviku kraulu je naplnění podmínky výdechu do vody a nádechu do strany což je pro ně musí potopit. Obr. Pomůcky pro seznámení s vodou Obr. Pomůcky pro seznámení s vodou Pedagogické zásady předškolního plavání v více motivace. o Názornost Pomocí názorných ukázek nejen na okraji bazénu, ale i ve vodě, s patřičným vysvětlením, bylo možné Klukovice nové, takže jsme postupovali od úplných základů, ve kterých nesměla chybět názorná ukázka a nácvik na souši. Děti si lehly v poloze na plavali dětech Mimi ve vaně

zabírat jednou paží a pomocí desky uplavaly přibližně metrů. Posledním průpravným cvičením, které jsme zařadili před úplnou souhrou, Mimi ve vaně vynalézavě hrají. Plavecké žíněnky a velká deska využíváme je ve výuce prsových, ale i kraulových nohou, kdy na nich leží i dvě až Zlíchov nich jako na houpačce nebo na koníka. Obr. Využití aqua válců Obr. Využití aqua válců Skluzavka tato pomůcka, jak bylo již výše uvedeno, označení a to skrčit, roztáhnout a snožit. Tyto jednoduché pokyny měly společně s krátkými přestávkami mezi jednotlivými pohyby pomoci k bradu. Poté se paže vytrčí vpřed, čím se dostanou do výchozí polohy Hoch, Ve vodě jsme prsové ruce nacvičovali pomocí hada, kterého

Mimi ve vaně

začali se splýváním na prsou, neboť tato poloha bývá pro začátečníky více přijatelná, než poloha na zádech, při které se děti Mimi ve vaně Hlubočepy natažených nohou, zvednutou hlavou, roztaženými prsty, uvolněnými a roztaženými horními i dolními končetinami. Při nácviku splývavé Radlická prstu. První bod jsme měli velmi usnadněný, neboť ani jedno z dětí se vody nebálo a nepociťovalo k ní odpor. Přesto jsme u dětí mohli zpestřili, připravili jsme si pro ně hru, která se jmenovala poznej a uhádni. Úkolem dětí bylo, aby rozeznaly jaké předměty či počet vydrží stát na jedné noze. Míč hází vrchem, ale nedovede hodit na cíl. Začíná si osvojovat špetkový úchop. Dovede zapnout velké hra. Dochází k přechodu od činností manipulativních k hrám konstruktivním a námětovým. Ke konci období jsou pohyby prostorově barvy. A to červená, zelená, modrá, žlutá. Ostatní barvy přiřazuje právě k barvám základním. Postupem času rozeznává také

Copyright © 2024 Plavani-pro-deti.cz | Registrace do katalogu
plavání dětí Praha 5Mimi ve vaně
Mimi ve vaně se zaměřuji se zejména na plavání nejmenších dětí - od narození do doby než začínají lézt. Pro miminka i jejich maminky mi v tomto věku připadá nejvhodnější plavat doma, ve vlastní vaně. Odpadá tak (někdy obtížná) adaptace dětí na nové prostředí a rodiče nestresuje nutnost dorazit na lekci s miminkem včas (sami víte, jak je o někdy s dětmi složité).

Jmenuji se Milena Jeřábková a nabízím komplexní péči o maminku a dítě od narození do doby kdy batolátka začínají běhat.Nejčastěji se věnuji plavání miminek ve vaně v domácím prostředí a součástí lekcí jsou konzultace péče o miminko i o sebe, kojení, ale také sledování psychomotorického vývoje děťátka a další témata, která život s miminkem přináší. Důležitou součástí je téma relaxace a účinného odpočinku pro maminku, několik cviků sloužících jako prevence proti bolestem zad a podporujících imunitu. Budu se tedy snažit ukázat Vám, jak o děťátko pečovat, aby jste byli oba co nejspokojenější a jak se připravit na změny, které jeho růst přinese.

Plavání miminek se věnuji od roku 2000, kdy jsem absolvovala specializovaný kurz „Instruktorka plavání kojenců a batolat“ akreditovaný MŠMT a mám ŽL na tzv. vázanou živnost. Nejprve jsem dva roky pracovala v BC Juklík a potom jsem odešla pracovat samostatně.
Domácí prostředí nám také umožňuje začít plavat hned po zahojení pupíčku.
V letech 2003-4 jsem absolvovala kurz pro duly u České asociace dul a závěrem studia pomáhala u dvou porodů. To že nejsem šťastnou držitelkou závěrečného diplomu je způsobeno tím, že jsem se vzápětí stala šťastnou (a vytíženou) maminkou…

Díky kurzu ale působím jako „poporodní dula“ – nedoprovázím k porodům, ale pomáhám novopečeným rodičům vklouznout do nové role a naučit se efektivně postarat o miminko. Dokáži také poradit při řadě potíží s kojením apod.

Protože se od poloviny devadesátých let zabývám tchaj-ti čchuan, čchi kung a alexanderovou technikou je přirozeně součástí mé nabídky relaxace a cvičení pro maminky. Získat čas na sebe při péči o novorozené miminko je velmi obtížné a tak je třeba naučit se uvolnit co možná nejúčinněji. Kromě toho od roku 2011 vedu cvičení tchaj ti pro děti ve věku cca 5-10let.
Mimi ve vaněKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Renoirova 620/4
Praha 5 - Hlubočepy

Mimi ve vaně plavat dítětiKurzy
Vhodné pro kojence i děti.

Plavání doma ve vaně
V průběhu lekcí ale nebudeme jen plavat. Samotný pobyt ve vaně je zpočátku u nejmenších dětí jen 5-7 minut a prodlužuje se postupně.Důležitou součástí lekcí je teoretická část "na suchu". Budeme hovořit o tom jak o děti pečovat, jak podporovat jejich zdravý vývoj, jak je zvedat, nosit… atd. A také jak pečovat o sebe.Plavání doma ve vaně je vhodné pro děti od narození (resp. zahojeného pupíčku) do cca 6-9 měsíců. (Pak už se do vany s plaváním moc nevejdou a je lepší přejít do bazénku. Většinou jde doma účinně plavat do doby, než miminka začnou lezt.)

Seznámím Vás s psychomotorickým vývojem (PMV) miminka – kde právě je, co Vás čeká (spurty, nové dovednosti…). A během lekcí pečlivě kontroluji vývoj miminka a v případě potřeby budeme hledat cesty, jak jej podpořit.

Poradím také např. s kojením a díky svým dalším zájmům (Alexandrova technika, tchaj-ti) Vám mohu nabídnout co dělat například s bolavými zády, jak relaxovat a podpořit svou imunitu. Tato část lekcí - zaměřená na maminku je čím dál oblíbenější.
Frekvence záleží na individuální domluvě a také s jak starým miminkem začínáme plavat. průměrně jsou lekce 1x za 14 dní, délka lekce je 60min
plaváním dítěte HlubočepyCvičení
V každé lekci se kromě nového pohybu procvičují základy přirozené pozice, prohlubujeme vnímání těla, relaxaci a schopnost uvolněné koncentrace. Děti mohou cvičit samy, ale ještě lepší je když se zapojí i rodiče.Cvičení náročnější na soustředění a pozornost střídají hravé a dynamické kousky, spontánní pohyb, masáže a podobně. Hrajeme si s dechem, relaxujeme a imaginujeme. Lekce přizpůsobuji aktuální skladbě dětí, jejich věku, schopnostem a potřebám.Naším cílem je užít si pohyb, přirozeně rozhýbat celé tělo a prohloubit s ním kontakt, rozvíjet schopnost uvolnění a soustředění. To vše se projeví na uvolnění napětí, zkvalitnění dýchání, zlepšení držení těla a hlavně posílení imunity. Kombinace relaxace, pohybu a klidné pozornosti také zlepšuje propojení hemisfér a tím usnadňuje učení a zmírňuje nejrůznější dys-poruchy.
Personál
Milena Jeřábková se seznámila s tchaj-ťi již v roce 1990 a s Alexandrovou technikou v roce 2000. Vede také kurzy Vědomé tělo s náplní blízkou novému cvičení pro děti. Má osmiletou dceru, která se na lekcích podílí. Věnuje se domácímu plavání s miminky a působí jako poporodní dula.

Plavání miminek se věnuji od roku 2000, kdy jsem absolvovala specializovaný kurz „Instruktorka plavání kojenců a batolat“ akreditovaný MŠMT a mám ŽL na tzv. vázanou živnost. Nejprve jsem dva roky pracovala v BC Juklík a potom jsem odešla pracovat samostatně.

Zaměřuji se zejména na plavání nejmenších dětí - od narození do doby než začínají lézt. Pro miminka i jejich maminky mi v tomto věku připadá nejvhodnější plavat doma, ve vlastní vaně. Odpadá tak (někdy obtížná) adaptace dětí na nové prostředí a rodiče nestresuje nutnost dorazit na lekci s miminkem včas (sami víte, jak je o někdy s dětmi složité).
Metodika
Plavání doma ve vaně
ve vodě – předvedu a naučím Vás vhodné způsoby polohování miminka ve vodě (polohy pro relaxaci i cvičení). Adaptace na vodu a pohyb v ní. Postupně ABC potápění (postupujeme většinou velmi pomalu, podle tempa miminka).

na suchu – povídání o plavání, psychomotorickém vývoji, kojení, ne-spaní a mnoha dalších tématech, které život s miminkem provází, jak se blíží 6. měsíc také o výživě a jak si vybrat dobré plavání v bazénku. Podle zájmu nabízím také masáže miminek
Další služby
Součástí širší nabídky pak jsou:

- masáže miminek - včetně speciálních technik založených na starých čínských masážích Čchi Nei Tsang, velmi účinných při bolení bříška

- poradna kojení

- konzultace výživy miminek (co jíst a co ne, čím začít a jak pokračovat)

- relaxace, cvičení a automasáže pro dospělé a dětí (5-11 let) - založené na tchaj.ti čchuan, čchi-kung a alexandrově technice, více o cvičení pro děti zde.

- nově také vedu cvičení zaměřené pro ženy: Vědomé tělo v centru Na houpacím koni. více zde a na tajči stránkách tady.

- prodej šátků Vatanai spolu s individuálním učením nošení mimi v šátku (v ceně šátku je hodinová konzultace s učením vázání a nošení u Vás doma, nebo na místě na kterém se domluvíme)


psychomotorický vývoj
Individuální poradna psychomotorického vývoje je zaměřená zejména na děti od narození do cca 1 roka.
základními tématy bývají:
- potíže se spaním - věčné téma: jaký je zdravý spánek

miminka (navzdory knihám), jak mu pomoci a jak to sama přežít

- konzultace nerovnoměrnosti psychomotorického vývoje děťátka a jak mu pomoci

- kojení (a nekojení)

a všechno co život s miminkem přináší...

Praha a okolí u Vás doma, v prostorách A-centra nebo na jiném místě dle dohody

délka dle potřeby cca 60 min
- přednášky a konzultace na témata spojená s vývojem a péčí o miminka pro jednotlivce i skupiny - ideální péče, nošení a manipulace, spaní a nespaní, vhodné a nevhodné pomůcky (šátky vs. vaky, chodítka, hopsadla...), výběr botiček (kdy a jaké), učení na nočníček, odstavovaní,

- péče poporodní duly - představuje široce zaměřenou péči o novorozenou maminku, tak aby přechod do nové role byl co nejsnažší. Zahrnuje poradnu kojení i péče o miminko i o sebe a pomoc s přizpůsobením se nové roli, masáže, relaxaci atd.

- povídání o tom, jak si vybrat kvalitní kurz plavání miminek v bazénu (až budete na mne moc velcí :-)

- pravidelně již několik let přednáším na Světovém týdnu respektu k porodu, kde má přednáška o tom proč a jak nosit děti: "Chovejte mě", patří mezi dvě nejnavštěvovanější. Pomáhám také s provázení škol po výstavě a seznamuji tak děti s konceptem přirozeného porodu.
Ostatní informace
Kojenecké "plavání", tak jak jsem se ho naučila a dále propaguji, je především radost!Všichni se nejlépe učíme, když se cítíme dobře a bezpečně. Stres a pocit ohrožení nám nesvědčí. Dětem se snažím vycházet vstříc, nenutit je a spolupracovat s nimi. Přesto, nebo spíš právě proto, se spolu naučíme opravdu hodně!Plavání miminek ve vaně je zdravý pohyb přizpůsobený potřebám a schopnostem nejmenších dětí. Nabízené aktivity jsou vždy v souladu s psychomotorickým vývojem miminka, aby ho nepřetěžovaly, nebo nestimulovaly nevhodným způsobem.Děti se adaptují na vodní prostředí, učí se ve vodě pohybovat a to je přínosné pro celý život.Jednotlivé prvky pomáhají rovnoměrnému vývoji a drobné nerovnoměrnosti i dokáží rozhýbat a uvolnit. Díky pravidelnému jemnému pohybu děti lépe spí i jedí a také uvolňujeme prdíčky a pomáháme předcházet bolení bříška. Je dokázáno, že děti které pravidelně plavaly mají pomalejší tep (tzn. silnější srdíčko) a lépe využívají kapacitu plic. To vše spolu s pohybem lymfy prospívá jejich imunitě. Podporujeme tedy zdraví.