Copyright © 2024 Plavani-pro-deti.cz | Registrace do katalogu
plavání dětí Praha 6Cordeus
Společnost Cordeus a.s. byla založena v roce 1998 s cílem poskytnout prostor pro ty, kteří cítí zodpovědnost za své zdraví a potřebu osobního rozvoje.

Cílem je sloučit to nejlepší z medicíny tradiční a alternativní do celistvého léčebného programu a udržování tělesné i duševní harmonie pro udržení trvalého zdraví člověka.

Nabízíme komplexní profesionální služby péče o zdraví - wellness, fitness, lázeňské procedury, masáže, terapie, vzdělávací semináře, kurzy plavání pro děti, těhotné ženy, speciální lekce pro seniory.
CordeusKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Na Dlouhém lánu 11
Praha 6 - Vokovice

Pondělí - pátek 8:00 - 21:00 (kompletní nabídka služeb v celém rozsahu)
Sobota 9:00 – 18:00 (cvičení, bazén, sauna, masáže)

Cordeus plavání pro dětiKurzy plavání dětí
Kurzy plavání dětí od šesti měsíců a od 3 let.
Bazén najdete ve 4. patře Centra trvalého zdraví Cordeus, kde si můžete užít i další možnosti zábavy pro vás i vaše děti. Cvičení, jóga, wellness, masáže, výživové poradenství atd. Kurzy plavání dětí probíhají celý rok, včetně letních prázdnin. Plaveme v krásném, moderním prostředí. Bazén je útulný a splňuje všechny hygienické normy. Kurzy probíhají pod odborným vedením akreditovaných lektorek. Z bazénu můžete zamířit rovnou do Fresh Cantiny Cordeus a dát si oběd nebo sladkou odměnu v podobě ovocných pohárů, koktejlů, raw sladkostí nebo domácího zákusku. S dětským koutkem jsme počítali i na slunečné terase, která patří k restauraci.


Plavání miminek od 6 měsíců do 3 let
Nejmenší děti si ve vodě hlavně hrají. Pomocí her, říkanek, písniček, mazlení a úsměvu se dítě vrací do vodního prostředí, které znalo před narozením. Hraní ve vodě přináší radost dětem i rodičům. Dítko intenzivně vnímá přítomnost rodiče a uvědomuje si, že se na něj může spolehnout. Tyto pocity a blízký tělesný kontakt utvářejí vztah důvěry a respektu.

Děti se přirozenou formou postupně učí základním plaveckým dovednostem, splývat na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, s úsměvem se potápět a orientovat pod vodou. Především získají cit pro vodu, nezbytný předpoklad pro pozdější výuku plavání. Zdravý a přirozený vývoj dítěte je jedním z hlavních cílů kurzu. Děti při pobytu ve vodě uvolňují přetížené svaly a používají svalové skupiny, které běžně nezapojují.

Některé zdravotní pojišťovny na kurzy plavání dětí přispívají.

Plavání pro předškoláky
Kurzy pro rodiče s dětmi od 3 let. Lekce se zaměřují na přirozený vývoj dětí, plaveme s plaveckými pomůckami, hrajeme vodní hry a učíme děti základy plaveckých stylů. Během hodiny se vystřídá mnoho činností, tak že děti lépe udrží pozornost. Děti se naučí splývat, vydechovat do vody, potápět, skákat. Plaváčky rozdělujeme do skupin podle plaveckých dovedností, s maximálně půl ročním věkovým rozdílem. Ke každému dítěti přistupujeme individuálně.
plavme dětem VokoviceParametry bazénu 
Plaveme v hezkém, moderním prostředí, v klidné rodinné atmosféře.
Bazén o rozměrech 12 x 3,5 m disponuje protiproudem pro kondiční plavání, masážními tryskami a madly pro cvičení. Bazén je útulný a splňuje všechny hygienické normy. Najdete zde jiskrnou, čistou a příjemně teplou vodu (až na 30°C).
Vodu v bazénu upravujeme ozonizací a částečnou chlorací.
Při výuce si můžete užít i vířivou vanu o teplotě vody 37°C, na kterou se děti obvykle těší nejvíce.
Soukromé prostředí přispívá k dokonalé relaxaci. Přijďte si k nám zaplavat, zacvičit aqua gymnastiku, odpočinout v sauně a vířivce.

Děti z našich kurzů můžete nakrmit, přebalit a aklimatizovat v herní místnosti s terasou.
Agua cvičení pro těhotné ženy 
Cvičení se zaměřuje na svalové skupiny potřebné při porodu, uvolnění pánevního dna, posílení prsních, hýžďových a zádových svalů. Maminky učíme relaxovat a správně dýchat. Díky cvičení ve vodě zlepšíte kondici, příjemným způsobem si odpočinete od denního shonu a starostí, potkáte se s ostatními maminkami a bude vám dobře.To vše vám pomůže k "pohodovému" porodu. Cvičit můžete během celého těhotenství, záleží pouze na tom, jak se cítíte a co vám váš požehnaný stav dovolí.

Gravid jóga – cvičení v malé skupince žen
Cvičení pro těhotné v tělocvičně – jóga, cvičení na balónech,…
Jóga po porodu – lekce pro maminky i děťátko
Dětské kurzy cvičení
Cvičení pro rodiče a děti od 1,5 roku do 3 let
Během růstu dítěte je důležitý správný vývoj kostry a svalů. Proto by děti měly mít dostatek příležitostí k pohybu. Podněty během cvičení pomáhají správnému psychomotorickému vývoji dětí.
Speciálně  vybrané cviky, které dítě zpočátku zvládá za pomoci maminky nebo tatínka a později už samostatně, procvičí hrubou i jemnou motoriku, orientaci v prostoru a koordinaci pohybů.
Maminky a tatínkové se navíc během cvičení učí jak se svým dítětem správně spolupracovat.
Velké množství vhodných pomůcek děti motivuje a rozvíjí správné vnímání tvarů a barev.
Děti cvičí v rytmu říkanek, spoustu si jich zapamatují. Tak si rozvíjí řeč a paměť a navíc je cvičení baví.

více informací zde:http://www.cordeus.cz/sluzby/deti-male-i-vetsi/cviceni-pro-deti/
Další služby 
Masáže, fyzioterapie
Relaxe, ale i úleva od bolesti a nalezení příčiny. Profesionální masáže, terapeutické techniky – Dornova metoda, reflexní terapie, masáž hlavy, diagnostika chodidel, Shiatsu, Reiki apod.

Denní lázně
Léčebné i relaxačních procedury ve vodě na různé způsoby. Příjemný bazén, whirpool, bublinky, masážní trysky, sauna infra nebo finská, hydromasážní vana s vonnými koupelovými esencemi.
Cvičení a tanec
Ženy, muži, děti i senioři. Jóga, pilates, body styling, BOSU, tanec – latina i orient, zdravotní cvičení fyziobalance a SM systém, speciální lekce pro těhotné ženy.

Výživové poradenství – unikátní program metabolic balance

Vzdělávání, osobní rozvoj
Semináře, sebepoznávání, kurzy, workshopy, meditace – aktuální semináře najdete v kalendáři akcí

Festival zdraví – pravidelná podzimní akce 
To nejlepší, co Cordeus nabízí. Sledujte kalendář akcí nebo si objednejte zasílání novinek na vargova@cordeus.cz


Fresh Cantina Cordeus
Restauraci s kavárnou, salonkem a venkovní terasou najdete ve 4. patře. Pochutnáte si na zdravém poledním menu, které obsahuje polévku nebo salát, hlavní jídlo a domácí nápoj.
Denně máme v nabídce jedno vegetariánské jídlo, jeden pokrm z receptury programu metabolic balance.
Po celý den si můžete pochutnávat na dobrotách z Fresh baru, smoothie, ovocných pohárech, čerstvých salátech, raw cukrovinkách, voňavé kávě a sezónních čajích.
Součástí restaurace je dětský koutek a v teplých měsících příjemná terasa s krásnou vyhlídkou do zeleně. 

Otevřeno po - pá 9:00 - 20:00
Proč má smysl chodit s dětmi na plavání? 
Prohlubujete vzájemné porozumění a citovou vazbu se svými dětmi.
Děti se odmalička otužují - plaváčci jsou v porovnání s dětmi, které neplavou, prokazatelně otužilejší a zdravější.
Podporujete psychomotorický vývoj a rozvoj rovnováhy, koordinaci pohybů a orientační schopnosti dítěte. 
Záchrana života - pokud dítě, které pravidelně plave, spadne do vody, reaguje většinou klidně a nenastává šoková reakce.
Zpestříte sobě i dětem denní program.
Plavání podporuje trávení a spánek.
Příprava na vstup do kolektivu - děti si postupně a nenásilně zvykají na kolektiv dětí a lidí kolem sebe. Dítě se učí spolupracovat, soustředit a je bystřejší.
Výzkumy prokázaly, že pobyt kojenců a malých dětí ve vodě stimuluje koncentraci, pozornost a vnímání.
Kojeneckým "plaváním" dosahujeme v kombinaci s rehabilitací velmi dobrých výsledků i při léčení tělesně postižených miminek s lehkými odchylkami neuropsychického vývoje nebo lehkými mozkovými dysfunkcemi či s chronickým onemocněním horních cest dýchacích.
Kdy by měly nejlépe děti s plaváním začít a proč? 
Nejlépe od narození, domácím vaničkování. Tak se dítě na vodu přirozeně adaptuje a nemá z ní strach. Voda miminko nadnáší, tím se daleko snadněji pohybuje a lépe rozvíjí. Rodiče získají brzy cenné informace o správné manipulaci s dítětem a jeho psychomotorické vývoji.
Pokud nemáte možnost začít vaničkováním, začněte s miminkem plavat kolem 6. měsíce. V prvním roce dítě prochází nejrychlejším vývojem. Miminko si formuje základ citů, vztahů a návyků. Chvíle strávené s dětmi jsou ty nejkrásnější a dětský smích tou největší odměnou.
V kurzech prožijete příjemné chvíle strávené hraním a učením ve vodním prostředí. V každé lekci plavání si hravou formou děti zacvičí, zadovádí a naučí se novým věcem a plaveckým dovednostem. Hlavním cílem našich kurzů je vybudovat u kojenců, batolat a předškoláků kladný vztah k vodě, naučit se potápět, skákat do vody a základům plavání. Pohyb ve vodě doprovází říkanky, básničky a písničky.