Copyright © 2018 Plavani-pro-deti.cz | Registrace do katalogu
plavání dětí Praha 4Magic Castle
Centrum dětského plavání MAGIC CASTLE KUNRATICE se nachází v přízemí levého křídla Zámku Kunratice na Praze 4. V příjemně vybavených prostorách nabízíme aktivity spojené s "vodním" vyžitím dětí ve věku od 3 měsíců do cca 8 let. ( vanička, malý bazén, plavecký bazén )

Plaveme ve vlastním bazénu o rozměrech 6x6 m, hloubce 1,25 m, teplota vody je ideálních 31,5°C. Naše voda je upravena zcela novou technologií - UV biolampou, která je schopna ničit veškeré škodlivé mikroorganismy a chloru je proto ve vodě minimum.

Po plavání můžete použít plně vybavenou prostornou hernu , kde je k dispozici mikrovlná trouba, krmící židličky. Prostorné šatny a sprchy jsou samozřejmostí a najdete v nich podložky na přebalení dětí, ohrádky, nočníky, fény a za poplatek 20,- Kč nabízíme jednorázové plenky do vody.

Parkování aut je zajištěno zdarma přímo v areálu zámku - před našimi dveřmi. Přímo u recepce máte místo pro uložení kočárků.

Naše lektorky jsou plně kvalifikované, s citlivým přístupem k dětem.

Bazény jsou pravidelně kontrolovány hygienickou službou, odběry vody probíhají každých 14 dní. (běžné bazény jsou kontrolovány pouze jednou měsíčně). Lektorky několikrát denně kontrolují správné hodnoty vody v bazénech.

Dále si u nás můžete zacvičit aqua-aerobic, pronajímáme o víkendech bazén a pro naše klienty zajišťujeme narozeninové oslavy.

Organizujeme rovněž rodinné pobyty s plaveckým programem a v zimě i s lyžařským výcvikem.

Přijďte se podívat, rádi Vás naším centrem dětského plavání provedeme.
Magic CastleKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Golčova 1/2
Praha 4 - Kunratice

Magic Castle plavání s dětmiKurzy plavání
Plavání dětí ve vířivce
Tento kurz je určen pro děti od 3 do 8 měsíců věku.
Rozměry bazénku: cca. 2,2 x 1,8m, výška 75 cm
Teplota vody: 34°C

Plavání dětí ve vířivce
Jedná se o malý bazén, kde voda nevíří ( jak by se mohlo dle názvu "vířivka " zdát ). Zde už si miminka začínají zvykat na trošku větší prostor, více vody, na kamarády a především na blízký kontakt s maminkou, která je ve vířivce s dítětem. Je to příjemná příprava na nástup do velkého bazénu. Ve skupince jsou max.dvě děti a lekce trvá 30 minut. První lekce probíhá individuálně.

Pohyb ve vodě zlepšuje pohybovou koordinaci a svalový tonus, dochází k uvolnění svalů a svalových skupin, které se na suchu tak často nepoužívají. Specializujeme se na metodiku, při které se využívá toho, že je dítě nadlehčeno vodou a proto může lehce nacvičovat některé potřebné pohybové dovednosti, posilovat žádoucí svalové partie, nebo třeba i usměrnit některé nežádoucí vývojové odchylky. Ve vířivce se hodně zaměřujeme na polohy na zádech. Všechny cviky jsou doprovázeny písničkami a říkankami.

Seznámíte se s abecedou potápění, při které využíváme přirozeného reflexu kojence (zatajení dechu při styku obličeje s vodou), základy otužování. V případě, že jste již pokročilí a přicházíte z vaniček – abecedu potápění zdokonalujeme a posouváme krůček po krůčku dál. Kurzy jsou vedeny školenou instruktorkou, dle vypracované metodiky.

Kurzy plavání dětí s rodiči
Od 6 měsíců do 4 let – kurzy plavání dětí s rodiči
Tento kurz je určen pro děti od ukončeného pátého měsíce až do 4 let.
Děti se do kurzu rozdělují podle věku a dovedností, máme zde kurzy jak pro úplné začátečníky tak i pro pokročilé děti.

Nejmenší miminka plavou ve skupince max. 8 dětí,
od 1 roku je ve skupince max. 7 dětí,
od 2 let plave max. 6 dětí.
Doba trvání 1 lekce: 30 minut
Rozměr bazénu: 5,5 x 6,3 m
Teplota vody: 31,5°C
Věk dětí: 6 měsíců až 4 roky

Cíl plavání:
orientace nad i pod vodou,výdechy do vody, splývavé polohy na zádech i bříšku, (posilování břišních a zádových svalů), u nejmenších dětí rozvoj pohybových dovedností, ale hlavně se naučí cítit se ve vodě bezpečně - být s vodou kamarád a při tom z ní mít respekt !!!

Plavání dětí bez rodičů - ZDOKONALOVAČKY
Kurzy pořádané v Magic Castle Kunratice jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilým plaváčkům. Plaváčky rozdělujeme do skupin podle dosavadních zkušeností s vodou a podle věku. Ve skupince je maximálně 8 dětí na 2 lektorky.

Cíl plavání a rozdělení do skupin dle dovedností:
PULEČCI - plaváčci si osvojí základní plavecké dovednosti ( především: potopení pod vodu, dýchání do vody, položení na hladinu-hvězdice na břiše ( zádech, skok do vody po nohách), naučí se správnou techniku kraulového a znakového kopání.

ŽABIČKY - plaváčci si prohloubí základní plavecké dovednosti ( potopení, dýchání do vody, splývání, skok do vody, orientace pod vodou…), zdokonalení kraulového + znakového kopání, nácvik prsových paží...

RYBIČKY - plaváčci si prohlubují základní plavecké dovednosti, ke kraulovému + znakovému kopání učíme již i paže, zdokonalování kraulového záběru paží...

DELFÍNI - plaváčci se zdokonalují v plaveckých způsobech kraul, znak i prsa...
dětské plavání KunraticeCo plavání přináší
Prohloubení vzájemné citové vazby mezi dítětem a rodičem.
Rozvoj psychomotorických schopností dítěte.
Podporuje správné zakřivení páteře dítěte a posílení zádových svalů.
Rozvoj rovnováhy koordinace pohybů a orientačních schopností dítěte.
Posílení imunitního systému a celkové odolnosti organismu.
Plavání podporuje chuť k jídlu, děti lépe spí.
Děti se naučí spolupracovat, soustředit, jsou bystřejší.
Připravují se na vstup do kolektivu.
Zpestření denního režimu a odreagování maminek i miminek na mateřské dovolené.
plavme dětem Praha 4Co s sebou na plavání
- platnou plavenku
- hygienické potřeby – mýdlo, šampon, osušku a plavky pro sebe a pro dítě, čistou obuv, župan a další osobní potřeby. Fény jsou součástí -vybavení šaten.
- plavání vana miminka – pro rodiče tílko nebo triko bez rukávů, obuv k vodě. Pro mimčo aspoň 2 osušky a vše co jste zvyklá doma při koupání
- návštěvy - babičky, tatínkové,…: přezutí, převlečení k bazénu ( plavky nebo kraťasy,tričko) obuv by neměla být používaná pro jiné účely než na bazén. Do šaten, sprch a bazénu je vstup povolen pouze naboso nebo ve speciální gumové obuvi, určené pouze do bazénu (pro děti, co už chodí, také doporučujeme vhodnou protiskluznou obuv).
plavání dětíPersonál
Radka Drbohlavová
Instruktorka kojeneckého plavání, instruktorka aquaaerobiku.
Instruktorka kojeneckého plavání od roku 2010. K profesi instruktorky kojeneckého plavání mě přivedlo nadšení z plavání se svými dětmi a dlouhá chvíle na mateřské dovolené. Kromě jiného jsem také lektorkou aquaaerobiku od roku 2009 , kde jsem se z pozice klientky dostala na druhou stranu. Narodila jsem se ve znamení Panny a tudíž stojím nohama pevně na zemi a věřím, že plavat se naučí každý.

Jana Kerzelová
cvičitelka aquaerobiku,
Instruktor pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku

Karolína Havelková
trenér plavání

Klára Kovářová
spolumajitelka a ředitelka firmy
Lektorka plavání, masáže dětí a kojenců
Kurz: Instruktor pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku, instruktor plavání, sportovní gymnázium, vyšší hotelová škola

Radka Pokorná Dis.
střední pedagogická škola, diplomovaný fyzioterapeut,

Instruktor pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku, instruktor plavání

Má 2 děti a ráda se řídí krédem :
" Všechno jde, když se chce " .......a když to nejde - svět se přece nezboří :-)).

Zuzka Slováčková
Instruktor pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku
- studium mořské biologie - obor identifikace mořských savců
- instruktorka : lyže, snowboard, potápění
- školený plavčík
- cvičitelka lachtanů

Mgr. Iveta Řenčová
instruktor plavání, sportovní gymnázium, VŠ pedagogická obor tělesná výchova a biologie, trenér plavání 3 třídy

Tereza Exnerová
instruktorka plavání - vířivky, recepční

Andrea Andeltová
recepční